Thursday, May 30, 2024
HomeSportNdeshja Kosovë-Izrael do të luhet më 12 nëntor

Ndeshja Kosovë-Izrael do të luhet më 12 nëntor

Google search engine

UEFA ka konfirmuar datën e re për ndeshjen mes Kosovës dhe Izraelit, e cila ishte planifikuar të zhvillohej më 15 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri”, por që u shty pas nisjes së luftës së Izraelit me Hamasin.

Google search engine

Sipas njoftimit, ndeshja në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024 do të zhvillohet më 12 nëntor.

Google search engine

Izraeli shpalli gjendje lufte më 7 tetor, pak orë pasi mijëra luftëtarë të grupit militant, Hamas, i thyen barrierat kufitare dhe u futën në jug të Izraelit për ta kryer njërin prej sulmeve më vdekjeprurëse në historinë e Izraelit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments