Sunday, April 21, 2024
HomeSportRenditja në Grupin E: Shqipëria rrit distancën e pikëve me Çekinë

Renditja në Grupin E: Shqipëria rrit distancën e pikëve me Çekinë

Google search engine

Kombëtarja e Shqipërisë ka regjistruar një fitore të madhe ndaj Republikës Çeke dhe tani me një këmbë është në Kampionatin Evropianin e dytë në histori.

Google search engine

Kombëtarja shqiptare shkëlqeu në të gjitha aspektet dhe në fund me meritë mori një fitore të pastër. Ndeshja e zhvilluar në “Air Albania” u mbyll me rezultatin 3:0

Google search engine

Jasir Asani (9’) dhe Taulant Seferi (51’, 73’) shënuan golat e fitores për “Kuqezinjtë”.

Shqipëria pas kësaj fitore ka 13 pikë dhe vazhdon kryesimin në Grupin E.

Çekia është e dyta me 9 pikë dhe me një ndeshje më pak.

 

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments