Saturday, April 20, 2024
HomeShëndetësi/NutricionUshqimet më të mira që duhet ngrënë në vjeshtë

Ushqimet më të mira që duhet ngrënë në vjeshtë

Google search engine

Ka disa ushqime të cilat preferohet të konsumohen në stinën e vjeshtës, e të cilat përmirësojnë edhe shëndetin tonë.

Google search engine

Derisa moti ka filluar të ftohet dhe imuniteti bie, shtohet rëndësia e asaj çfarë hamë, shkruan Ekonomia Online.

Google search engine

Mollët

Edhe në kohërat më të lashta është dëshmuar se mollët ndikojnë për një shëndet mjaft të mirë dhe rritjen e imunitetit. Ky frut është i mrekullueshëm për zemrën dhe për një dietë të balancuar.

Kërpudhat

Kërpudhat kanë qenë prej kohësh numri një në lindje për vlerat e tyre ushqimore dh tani këtë gjë e konfirmuan edhe Instituti i Kërkimeve në Japoni. Vjeshta është momenti i pikut të kërpurdhave, kështu që është kohë ideale për të përfituar nga të gjitha vlerat ushqimore që ato ofrojnë.

Kungujt

Kungujt janë një ushqim shumë i shëndetshëm dhe me plotë vlera ushqyes. Kungulli i pjekur është po ashtu i shijshëm dhe ideal për t’u konsumuar në vjeshtë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments