Thursday, June 20, 2024
HomeLajmeMessi e pranon se është penduar për veprimet e tij pas ndeshjes...

Messi e pranon se është penduar për veprimet e tij pas ndeshjes ndaj Holandës në Kupën e Botës

Google search engine

Lionel Messi ka dhënë intervistën e tij të parë që nga fitimi i Kupës së Botës në Katar dhe ka pranuar se “ai nuk ishte modeli që donte të ishte” gjatë çerekfinales së Argjentinës kundër Holandës.

Google search engine

Momenti i parë i diskutueshëm i Messit ishte pas golit të tij, kur ai vendosi duart tek veshët dhe qëndroi duke e shikuar trajnerin e Holandës, Louis van Gaal.

Google search engine

Në një intervistë për Andy Kusnetzoff në Paris, Messi pranoi se nuk ishte momenti i tij më i mirë.

“E vërteta është se jo (nuk e kam përgatitur). Nuk më pëlqeu. Doli në moment dhe po, e dija se çfarë ishte thënë para ndeshjes, çfarë kishte thënë. Disa nga shokët e mi të skuadrës më thanë ‘a e pa atë që tha’ me qëllim. Ne ishim 2:0 dhe më pas në atë kohë, nuk më pëlqen ajo që bëra, ajo që ndodhi më vonë me ‘ik, shko, budalla’. Këto janë momente tensioni të madh, shumë ankthi, gjithçka ndodh shumë shpejt dhe nuk keni kohë të mendoni për asgjë. Në fakt, asgjë nuk ishte planifikuar, ndodhi kështu dhe siç them unë, nuk është një imazh që më pëlqen ta jap”, tha fillimisht 35-vjeçari.

Momenti “Ik, shko, budalla” u bë i famshëm në mbarë botën. Në zonën e intervistave pas ndeshjes, Messi pati një “përplasje” me sulmuesin holandez, Wout Weghorst.

Lidhur me këtë, sulmuesi i Paris Saint-Germainit deklaroi: “Unë isha në zonën mikse dhe ndeshja sapo kishte përfunduar. Gjithçka që doli ishte e natyrshme, shumë gjëra kishin ndodhur në fushë me atë lojtar, në realitet dhe me disa të tjerë. Në momentin e tensionit, përballjeve, kur loja shkon kështu, ‘ethet’ me arbitrin gjithashtu”.

Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” u kritikua për veprimet pas asaj ndeshje, por tani edhe mund të vlerësohet se ka pranuar që nuk duhej të reagonte në atë mënyrë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments