Friday, May 24, 2024
HomeKryesoreMbretërit kalojnë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Mbretërit kalojnë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Google search engine

Real Madridi ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Google search engine

Google search engine

Ndeshja e rregullt në 90-minuta përfundoi me barazim 1-1, duke quar ndeshjen në extra-time, pasi rezultati i përgjithshëm nga të dy ndeshjet ishte i barabartë 4-4.

Rodrygo i dha epërsinë Real Madridit qysh në minutën e 12-të.

Kampioni në fuqi dominoi tërsisht ndeshjen, por golin e barazimimit e gjeti vetëm në minutën e 76-të, me anë të Kevin De Bruyne.

Fitues nuk kishte as pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta dhe fituesi u mësua pas ekzekutimit të penalltive.

Në penallti, futbollistët e Realit u treguan më të sakt duke fituar me rezultat 4-3.

Në gjysmëfinale Real Madridi do të luaj ndaj Bayern Munich, e cila e eliminoi Arsenalin./IndeksOnline/

 

RELATED ARTICLES
Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments