Saturday, April 20, 2024
HomeKryesoreSot nis spektakli i Final 8 Liga Unike në Vlorë

Sot nis spektakli i Final 8 Liga Unike në Vlorë

Google search engine

Vlora është qyteti mikpritës i Final 8 Liga Unike Lajthiza.

Google search engine

Për herë të parë, ky event i basketbollit mbarë shqiptar organizohet në qytetin e bukur, por edhe historik.

Google search engine

Në Final 8 Liga Unike Lajthiza garojnë katër skuadrat më të mira nga Kosova e Shqipëria, duke premtuar spektakël të basketboll në parket dhe tribuna.

Tetë skuadra do të garojnë për trofeun e çmuar dhe priten përballje interesante për Final 8.

Në çiftet çerekfinale do të ndeshen katër skuadra nga Kosova me ato të Shqipërisë, derisa sfida edhe më interesante priten në gjysmëfinale.

Sfida për vendin e tretë dhe finalja e madhe do të zhvillohet të dielën.

Orari

27 mars

16:00 Trepça-Kamza

19:00 Tirana Neptun-Golden Eagle Ylli

28 mars

16:00 Peja-Teuta

19:00 Besëlidhja-Sigal Prishtina

29 mars

16:00 Gjysmëfinalja 1 (Peja/Teuta vs Tirana Neptun-Golden Eagle Ylli)

19:00 Gjysmëfinalja 2 (Trepça-Kamza vs Besëlidhja-Sigal Prishtina)

31 mars

16:00 Ndeshja për vendin e tretë

19:00 Finalja

RELATED ARTICLES
Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments