Sunday, May 26, 2024
HomeTjeraFemraPërfaqësuesja e Kosovës për femra ka publikuar listen për ndeshjen e shtatorit

Përfaqësuesja e Kosovës për femra ka publikuar listen për ndeshjen e shtatorit

Google search engine

Përfaqësuesja e Kosovës për femra ka publikuar listën e futbollisteve për ndeshjen e shtatorit.

Google search engine

Kosova do të përballet me Bullgarinë në kuadër të UEFA Women’s Nations League, me 26 shtator me fillim nga ora 17:00, në Stadion Lokomotiv Plovdiv.

Google search engine

Dardanet gjenden në grupin C5, bashkë me Bullgarinë dhe Maqedoninë e Veriut, kurse kjo ndeshje do të jetë e para në këto kualifikuese, shkruan Gazeta OLLE.

Përzgjedhja e Kosovës Anneli Andersen do të ketë në dispozicion për këtë grumbullim 23 futbolliste, ku prej tyre 10-të luajnë në ekipe shqiptare ndërsa të tjerat në shtetet e jashtme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments