Thursday, June 20, 2024
HomeLajmeZyrtarja e Parlamentit Evropian: Të gjithë sytë nga Brukseli, shpresojmë që Kosovës...

Zyrtarja e Parlamentit Evropian: Të gjithë sytë nga Brukseli, shpresojmë që Kosovës t’i hiqen sanksionet

Google search engine

Federica Woelk, Asistente e Akredituar e Parlamentit Evropian, ka shkruar se të gjithë i kanë sytë në Bruksel sot, atje ku kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohen sot, pas një vere me tensione që përshkallëzuan deri në dhunë.

Google search engine

Zyrtarja e PE shkroi se shpreson që Kosovës do t’i hiqen sanksionet.

Google search engine

“Të gjithë sytë nga Brukseli sot, ku Kurti dhe Vuçiq do të takohen. Shpresojmë që Kosovës do t’i hiqen sanksionet”, shkroi Woelk.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments