Monday, March 4, 2024
HomeLajmeBorrelli dhe Lajçaku fillimisht takojnë Vuçiqin, pastaj Kurtin

Borrelli dhe Lajçaku fillimisht takojnë Vuçiqin, pastaj Kurtin

Google search engine

Sot në Bruksel zhvillohen takimet e nivelit të lartë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Google search engine

Është paralajmëruar që takimet të nisin prej orës 09:00 të mëngjesit raporton Klan Kosova.

Google search engine

Klan Kosova mëson se Përfaqësuesi i Lartë i BE-së , Josep Borrell, si dhe i dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, së pari takojnë Vuçiqin dhe pastaj Kurtin.

Google search engine

Pas takimeve veç e veç, ata do të zhvillojnë një takim të përbashkët, ku më pas Borrell do të dalë në një konferencë për media ku pritet të shpalos detaje rreth takimit.

Google search engine
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments