Sunday, September 24, 2023
HomeLajmeMe urdhër të Gjykatës Speciales ndalohet Nait Hasani

Me urdhër të Gjykatës Speciales ndalohet Nait Hasani

Google search engine

Ish-i burgosuri politik, deputet dhe ambasador, Nait Hasani, ditën e diel në Fushë-Kosovë rreth orës 14:30 është shoqëruar nga hetuesit e EULEX-it, për tri orë, në bazën e tyre në Fushë-Kosovë.

Google search engine

Sipas informatave që ka siguruar “Epoka e re”, shoqërimi i tij ka të bëjë me kontrollin dhe konfiskimin e telefonit me urdhër të Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale.

Google search engine

Këto informacione janë konfirmuar nga vetë Hasani, i cili ka pohuar se policia e EULEX-it e ka ndaluar dhe për tri orë rresht është mbajtur në bazën e tyre në Fushë-Kosovë.

Google search engine

Hasani ka pohuar se me urdhër të Dhomave të Specializuara i është konfiskuar telefoni personal.

Google search engine
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments