Saturday, April 20, 2024
HomeKryesorePolicia e Kosovës për një javë ka realizuar 502 patrullime policore në...

Policia e Kosovës për një javë ka realizuar 502 patrullime policore në Mitrovicë

Google search engine

Policia e Kosovës në Mitrovicë, gjatë një jave ka realizuar 502 patrullime policore, në kuadër të zbatimit të planin operativ Goditja.

Google search engine

Ky operacion i nisur në muajin gusht, sipas policisë po vazhdon në lokacione të ndryshme që frekuentohen nga qytetarët, që ka për qëllim rritjen e sigurisë.

Google search engine

“Gjatë këtyre patrullime janë arrestuar dy persona, 4 armë të ftohta janë konfiskuar, janë kontrolluar 2 lokale të ndryshme, 1349 vetura janë kontrolluar, janë realizuar 252 pika kontrolli të automjeteve, janë konfiskuar 3 armë zjarri dhe kater persona të kërkuar nga gjykata”,thuhet në raportin e policisë.

Policia ka bërë të ditur se angazhimet në realizimin detyrave operative do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments