Thursday, June 20, 2024
HomeLajmeProdhoi dhe shpërndau produkte të dëmshme mjekësore, arrestohet i dyshuari

Prodhoi dhe shpërndau produkte të dëmshme mjekësore, arrestohet i dyshuari

Google search engine

Një person është arrestuar pasi akuzohet për prodhim dhe shpërndarje të produkteve të dëmshme mjekësore.

Google search engine

Kjo u bë e ditur nga njoftimi për media nga Policia e Kosovës.

Google search engine

Sipas njoftimit, Drejtoria për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit gjatë kontrollit ka hasur një sasi barnash (lloje të ndryshme) pa banderola të Republikës së Kosovës, të cilat dyshohet se në vendin tonë kanë hyrë në formë të kontrabanduar.

I dyshuari është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës dhe njëkohësisht është bërë edhe verifikimi i së kaluarës kriminale për të dyshuarin ku rezulton se i njëjti në muajin mars të këtij viti kishte qenë i përfshirë në një rast të njëjtë, për vepër të njëjtë penale.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments