Thursday, June 20, 2024
HomeSportDita e Ballkanit

Dita e Ballkanit

Google search engine

Ballkani është me një këmbë tashmë më fazën e grupeve të Ligës së Konferencës, por sot do t’i luajë edhe 90 minutat finale ndaj skuadrës nga Bjellorusia, BATE Borisov.

Google search engine

Kampioni i Kosovës mori një fitore të thellë një javë më parë në “Fadil Vokrri” duke triumfuar me rezultat 4-1, andaj shihet si favorit absolut për të vazhduar tutje.

Google search engine

Përkundër avantazhit të thellë, trajneri Ilir Daja ka thënë se pret përkushtim të madh të lojtarëve edhe në ndeshjen e dytë në mënyrë që gjithçka të shkojë ashtu siç është planifikuar.

Ky ballafaqim do të zhvillohet nga ora 20:00 dhe do të zhvillohet në Hungari, për shkak se Bjellorusia e ka të ndaluar t’i zhvillojë ndeshjet në tokën e saj për shkak se i dha përkrahje invazionit rus në Ukrainë.

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments