Friday, June 21, 2024
HomeDiasporaFillon gjyqi ndaj vajzës nga Kosova që vrau babain e saj në...

Fillon gjyqi ndaj vajzës nga Kosova që vrau babain e saj në Zvicër: Po të mos e kisha qëlluar, sot nëna ime nuk do të ishte gjallë

Google search engine

Krimi që kishte tronditur Zurihun e Zvicrës tre vite më parë tani ka përfunduar në gjykatë. M.B nga Kosova ishte qëlluar nga vajza e tij në Zyrich pas një zënke të çastit.

Google search engine

Vajza pretendon se e vrau babain e saj në vetmbrojtje të saj dhe nënës.

Google search engine

“Po të mos kisha qëlluar, nëna ime nuk do të ishte më këtu. Ai bërtiste që do të iu vras të gjithëve. Kemi vuajtur shumë nga ai. Jam e lumtur që arrita ta shpëtoj nënën nga ai” ka thënë vajza 21 vjeçare.

Për prokurorin akti është një vrasje me dashje. Ai kërkon dënim me burg pa kushte prej pesë vitesh. “

Akti ishte shumë afër një vetëmbrojtjeje të justifikuar ”, tha prokurori.

Viktima mësohet se kishte drejtuar një biznes të shitjeve të makinave në Zvicër. /Indeksonline

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments