Monday, March 4, 2024
HomeLajmeMedia turke zbulon shifrën marramendëse që iu vodh Morena Tarakut në shtëpi

Media turke zbulon shifrën marramendëse që iu vodh Morena Tarakut në shtëpi

Google search engine

Modelja dhe këngëtarja shqiptare, Morena Taraku, përmes rrjeteve sociale ditën e sotme (e mërkurë) ka bërë të ditur se i është thyer shtëpia në Turqi.

Google search engine

Artistja nga Peja po ashtu paralajmëroi padi për plaçkitjen pasi ka ndodhur në një nga zonat më luksoze në shtetin turk.

Google search engine

Më vonë, ajo ka zbuluar edhe disa pamje të tjera nga vjedhjet, ku shihet se i mungojnë edhe disa bizhuteri me vlerë të madhe.

Google search engine

Në një edicion informativ janë shfaqur pamje nga shtëpia e Tarakut, ndërsa u njoftua edhe për vlerën e dëmit – e cila është marramendëse

Televizioni në fjalë (Show) ka raportuar:

“Hajdutët dukeshin sikur e dinin se ku ishin gjërat me vlerë, pasi kanë hyrë në shtëpi kanë shkuar në dhomën e zhveshjes, dera ishte e mbyllur, fillimisht e thyen derën dhe hynë.

I kanë marrë xhevahiret nga këtu dhe më pas shkuan në kasafortë.

Ishin më shumë se 15 mijë dollarë (13 mijë euro), ora, stoli, gjerdan, byzylykë, mendohet se janë mbi 300 mijë euro”.

 

Google search engine
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments