Thursday, June 20, 2024
HomeKryesoreNënkryetari i Mitrovicës: Gjendja aktuale është stabile, jemi të lumtur që s’patëm...

Nënkryetari i Mitrovicës: Gjendja aktuale është stabile, jemi të lumtur që s’patëm viktima

Google search engine

Nënkryetari i Mitrovicës, Arian Tahiri, ka thënë se gjendja momentale pas vërshimeve është stabile dhe nën kontroll.

Google search engine

Tahiri, në Edicionin Special në Klan Kosova, tha se gjendja gjatë ditës ishte shumë alarmante por janë të lumtur që s’pati viktima nga vërshimet.

Google search engine

“Aktualisht reshjet janë ndalë dhe gjendja ka filluar të qetësohet, mirëpo nga mëngjesi e kemi vërejt se mund të ketë përkeqësim të situatës dhe nga mesdita veçse ka filluar të përkeqësohet situata ku lumi “Lushta” veçse ka filluar të dalë nga shtrati njësoj edhe lumi “Ibër”, tha ai.

“Me daljen e lumenjve nga shtrati u përfshi i gjithë qytetet nga uji. Por me gjitha organet përgjegjëse kemi bërë maksimumin që situata të menaxhohet sa më mirë”, tha ai.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments