Tuesday, February 27, 2024
HomeLajmeLabinot Tahiri ndan 2,000 euro për katër komunat e prekura nga vërshimet

Labinot Tahiri ndan 2,000 euro për katër komunat e prekura nga vërshimet

Google search engine

Pas vërshimeve që kanë përfshirë disa zona të Kosovës, janë shkaktuar dëme të mëdha në shtëpi e biznese të ndryshme.

Google search engine

E një gjest human ndaj këtyre qytetarëve të prekur nga kjo fatkeqësi e ka bërë këngëtari Labinot Tahiri.
Ai ka njoftuar se i ndan 2000 euro për katër komunat që kanë dëmet më të mëdha.

Google search engine

“Po i ndaj 2000€ për këto anë ku janë vërshimet, me mundesitë e mia, ndihmoni të gjithë me mundesitë e juajaKëtij Bacës me lot në sy nga Klina, do të i’a dergojë 500€ për pak dëme që i’u janë bërë!Komunës së Mitrovicês 500€Skenderajit 500€Istogut 500€”, ka shkruar ndër të tjera Tahiri.

Google search engine

Postimi i tij i plotë:Po i ndaj 2000€ për këto anë ku janë vërshimet, me mundesitë e mia, ndihmoni të gjithë me mundesitë e juaja

Ato anë, duhet t’a kenë mbështetjen tonë të pa diskutuar.Skenderaji ynë!Mitrovica jonë!Klinë e dashur, Istog i dashur, e po ashtu ju komuna të prekuara nga këto vershime!Ne jemi me ju dhe me shqetsimet e juaja.Kur ju jeni keq, jam unë keq dhe jemi të gjithë shqiptarët keq.Prandaj, dua që sa do pak të tregohem afër jush edhe pse pa dyshim se, shteti dhe qeveria do të ju ndihmojnë e po ashtu uroj që qeveria i mbulon të gjitha dëmet sepse ne nuk mundemi me i mbuluar të gjitha!Këtij Bacës me lot në sy nga Klina, do të i’a dergojë 500€ për pak dëme që i’u janë bërë!Komunës së Mitrovicês 500€Skenderajit 500€Istogut 500€Këto janë mundesitë e mia vllezer e motra nga xhepi dhe puna ime si qytetar i këtyre trojeve, ndërsa nëse organizohet ndonjë aksion ose fond nga qeveria , do të përgjigjem duke lobuar edhe më shumë si gjithmonë.Zoti ju ruajt dhe ju bekoftë,Asgje nuk dua më shumë se sa popullin tim dhe ata që na respektojnë ti ruaj Zoti.I prekur nga këto pamje, Labinot Tahiri, Kosovë e Shqipërisë.

 

Google search engine
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments