Sunday, May 26, 2024
HomeKult-ArtIsh-ylli i “Friends”, një vdekje në vaskë

Ish-ylli i “Friends”, një vdekje në vaskë

Google search engine

Ylli i “Friends” Matthew Perry u gjet i vdekur të shtunën në një vaskë të nxehtë në shtëpinë e tij në Los Angeles, thanë burimet e zbatimit të ligjit për LA Times.

Google search engine

Burimet, të cilët folën në kushte anonimiteti për shkak se hetimet ishin në vazhdim, nuk dhanë shkakun e vdekjes.

Google search engine

Dyshohet se aktori amerikan duket se është mbytur pas një ataku kardiak.

Sipas autoriteteve, në shtëpinë e tij nuk ka pasur asnjë aktivitet kriminal dhe as drogë. Aktori luftoi për vite me varësinë e tij ndaj ilaçeve kundër dhimbjeve dhe alkoolit dhe vazhdimisht iu desh të hynte në klinika rehabilitimi.

Matthew Perry, i njohur më së miri për rolin e tij si Chandler Bing në serialin hit “Friends”, i cili u shfaq për 10 sezone nga 1994 deri në 2004. Aktori mori një nominim Primetime Emmy në 2002 për performancën e tij në serialin e dashur komedik.

“Ne jemi të shkatërruar nga vdekja e mikut tonë të dashur Matthew Perry,” tha Warner. /tesheshi.com/

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments