Thursday, June 20, 2024
HomeKryesoreMitrovica vazhdon të jetë djepi i kulturës në vend, “Mitrovica Guitar Days”...

Mitrovica vazhdon të jetë djepi i kulturës në vend, “Mitrovica Guitar Days” sivjet edicioni i pestë

Google search engine
Me kitaristët më të mirë nga e gjithë bota, sivjet nis edicioni i pestë i festivalit të kitarës “Mitrovica Guitar Days”, në Mitrovicë, njofton Ditori.
Festivali nis me 19 shtator ku do të mbahet dhe koncerti i Marcin Dylla, ku do të vazhdon (21 shtator) me koncertin e mbrëmjes nga Anielo Desidero.
Kitaristët më të njohur do të performojnë deri me datën 24 shtator kur edhe do të jetë koncerti përmbyllës me pjesëmarrësit e festivalit.
Kujtojmë se ky festival organizohet nga OJQ “KosovaArs” dhe të gjitha koncertet zhvillohen në Muzeun e Qytetit të Mitrovicës me fillim në ora 19:30./Ditori/
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments