Saturday, April 20, 2024
HomeLajmeMot me diell dhe nxehtë në Kosovë

Mot me diell dhe nxehtë në Kosovë

Google search engine

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe i nxehtë.

Google search engine

Kushte pothuaj të ngjashme meteorologjike do të vazhdojnë deri të mërkurën.

Google search engine

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Në Prishtinë temperaturat do të lëvizin nga 15 deri 29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments