Friday, June 21, 2024
HomeLajmeAbazi: Kurti që dikur digjte Kosovën për kauza të rrejshme, sot nuk...

Abazi: Kurti që dikur digjte Kosovën për kauza të rrejshme, sot nuk i lejon deputetët të vijnë në debat në Kuvend

Google search engine

Deputeti Haki Abazi ka kritikuar pushtetin për bojkotimin e seancës së jashtëzakonshme të thirrur nga opozita për çështjen e librave shkollorë.

Google search engine

Përmes një postimi në Facebook, Abazi ka thënë se Kryeministri Kurti që dikur digjte Kosovën me kauza, që siç thotë ai kanë dal tani të rrejshme, sot nuk po i lejon deputetët të vijnë në debat.

Google search engine

Postimi i tij i plotë:

Libri dhe udha e shkronjave janë të shenjta por Ikja nga debati parlamentar për librin është qyqarllak.

Kurti që dikur e djegte Kosovën me kauza e për kauza që sot dolën të jenë të rrejshme, sot nuk lejon deputetët e shumicës të vijnë në debat. Në formën e njejtë për të mos u ballafaquar me faktin për poshtrimin e palamentit, deputetëve, veteranëve duke u koordinuar me Radojçicin dhe Listën Serbe.

Demokracia nuk ngulfatet, demokracia është fituar me gjak nuk mundet Kurti me mbyt debatin parlamentar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments