Saturday, April 20, 2024
HomeDiasporaNumri i viktimave nga tërmetet shkon në mbi 34 mijë

Numri i viktimave nga tërmetet shkon në mbi 34 mijë

Google search engine

Numri i të vdekurve si pasojë e tërmetit që goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën e kaluar, ka arritur në të paktën 34.179. Reklama

Google search engine

Të vdekur në Turqi janë konfirmuar 29.605, ka bërë të ditur të dielën qendra turke koordinuese për raste emergjente SAKOM

Google search engine

Në anën tjetër në Siri janë konfirmuar 4.574. E aty përfshihen mbi 3.160 të vdekur në veriperëndim të Sirisë që nuk kontrollohet nga qeveria siriane.

Jugu i Turqisë dhe veriu i Sirisë shtatë ditë më parë u goditën nga dy tërmete të fuqishme prej 7.8 magnitudë dhe 7.6. E pas këtyre dy tërmeteve gjatë tërë javës janë regjistruar qindra dridhje tjera më të vogla të tokës.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments