Monday, March 4, 2024
HomeLajmeAnel Rashkaj i jep fund karrierës si futbollist, nis punën e trajnerit...

Anel Rashkaj i jep fund karrierës si futbollist, nis punën e trajnerit te ky klub

Google search engine

Kapiteni ikonik i Kombëtares së Kosovës, Anel Rashkaj, i ka dhënë fund karrierës si futbollist profesionist.

Google search engine

Ai këtë e bëri të ditur këtë të martë përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”.

Google search engine

Rashkaj vendosi të var këpucët pas një karriere 16-vjeçare si futbollist profesionit.

Google search engine

33-vjeçari, kapiteni i viteve të para të pranimit të Kosovës në FIFA e UEFA, bëri të ditur se ka filluar tashmë karrierën e trajnerit.

Ish-reprezentuesi i “Dardanëve” njoftoi se ka filluar punën në akademinë e klubit suedez, Halmstad, aty nga ku edhe ai kishte qenë si i ri.

Anel Rashkaj ka regjistruar 12 paraqitje me Kombëtaren e Kosovës.

Sa i përket skuadrave, ai ka luajtur te Halmstad, Sandnes, Eskilstuna, Seinajoki dhe Orgyte.

 

Google search engine
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google search engine
Google search engine

Most Popular

Google search engine
Google search engine

Recent Comments