Opinione

IDENTITETI SHQIPTAR NUK MBROHET NË ROZHAJË, KUR KA DEGJENERUAR NË TIRANË...

 Shqiptarët e Rozhajës janë rast tipik i fenomenit postmodernist të kalimit heshturazi, gati pa e kuptuar mirë as vetë, nga një identitet në një...

Per subjektet, papërgjegjësinë dhe turpin ndaj një qytetari mitrovicas, reagon aktivisti...

Aktivisti politik nga Mitrovica, Besart Peci, përmës një statusi në rrjetin social facebook ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit politike në qytetin buzë...

Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet komunale në Mitrovicë!!!

Autor: Haris Ademi   Me siguri se pasi që e keni lexuar titullin, secili prej jush jeni bërë gati t’a lexoni ndonjë parashikim “alla Nostradamus” se...

Artikujt e sponsorizuar, të porositur dhe nevoja për edukim medial

Shkruan: Alban Zeneli Në këtë kohë të fushatës parazgjedhore për zgjedhjet e 11 qershorit janë shtuar në masë të madhe tekstet të cilat botohen në...

A vrasin mediat?

Shkruan:Shkumbin Kajtazi Rasti i fundit i publikimit të fotografisë së të ndjerit Ermalit, i shtrirë e i gjakosur, tregon edhe një herë se mediat, kur...

Mos e prishni festën e qytetit më të pasur në Evropë!

Shkruan: Muharrem Vojvoda Kosova sot kujtoi ditën historike, kur futbolli kosovar u pranua në UEFA, dëshirë kjo e kahmotshme e shumë gjeneratave që sakrifikuan çdo...