Ballina Diaspora Drama e COVID-19 vijon dhe në Spanjë, 849 viktima në 24 orë

Drama e COVID-19 vijon dhe në Spanjë, 849 viktima në 24 orë


Bilanci tragjik i viktimave nga COVID-19 vijon në Spanjë.

Vetëm brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 viktima duke e çuar në 8,269 numrin e vdekjeve në vend.

Spanja është vendi i dytë me numrin më të lartë të viktimave pas Italisë e cila ka shënuar 11,591.

Në të gjithë vendin janë regjistruar 94,417 të infektuar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here