Ballina Kryesore Dy rastet e para me koronavirus në veri të Kosovës

Dy rastet e para me koronavirus në veri të Kosovës


Dy persona nga veriu i Kosovës, njëri nga pjesa veriore e Mitrovicës dhe tjetri nga Leposaviqi, tashmë janë konfirmuar si të infektuar me koronavirus, njoftojnë mediat lokale serbe, transmeton Ditori.

Rastin e ka konfirmuar shtabi emergjent i komunës së Mitrovicës jugore , përkatësisht epidemiologu Aleksander Antonjeviq.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here