Ballina Kryesore “Fluturon” 89-shi, lë Ballkanin buzë barazhit (TABELA)

“Fluturon” 89-shi, lë Ballkanin buzë barazhit (TABELA)

Hoti realizoi dy gola shumë të bukur në minutat 17’ dhe 62’, për t’ia sjellë ekipit të tij këtë trepikësh jetik, përcjellë Gazeta Olle.

Ballkani ishte skuadër shumë anemike dhe nuk ia rrezikoi fitoren asnjëherë ekipit vendës, me golin e shkurtimit të avantazhit që e gjeti vetëm pak sekonda para përfundimit të ndeshjes me Jetmir Topallin.

89-shi ka kaluar Ballkanin me tri pikë në renditje.

Më poshtë klasifikimi pas kësaj sfide.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here