Ballina Auto-Tech Këto janë veturat më të shitura ndonjëherë

Këto janë veturat më të shitura ndonjëherë


Meqenëse është duke u bërë më e vështirë për të arritur ndonjë vend pa makinë, nuk është mister pse po lulëzon ky biznes si kurrë më parë. Kthehu në ditën kur njerëzit filluan të drejtonin makina, kishte shume pak modele. Tani mund të shikoni në çdo rrugë më shumë makina që kanë marka, modele ose opsione të ndryshme. Por, cilën makinë blejmë më shumë?

Tendencat e automjeteve dhe çmimet ndryshojnë vazhdimisht, kështu që ne kete listë do të përmend vetëm shitësit më të mirë në të gjithë botën. Mos prisni ndonjë veturë luksoze.

Toyota Corolla Një tjetër makinë me çmim rreth 20,000 dollarë dhe një makinë tjetër e prodhuar në Azi. Ashtu si shumica e makinave Toyota, është e ekuilibruar.

Ford F Series Kjo makinë ulërin “Amerika”, dhe është makina më e shitur në ato anë. Ka nje çmim 28.400 dollarë dhe me të vërtetë është shumë amerikane.

Volkswagen Golf Makina më e suksesshëme në botë, Volkswagen Golf ka qenë një makinë e njohur për shumë, shumë vite. Nuk është çudi që ne e gjejmë këtë makinë kaq lartë në këtë listë, dhe është me çmim prej 25,000 dollarë shumë të arsyeshëm.

Honda Civic Oh ato makina aziatike! Ata janë kaq të besueshëme, të gjithë duan një. Jam mjaft i sigurt që ne të gjithë njohim një djalë që drejton një Honda Civic, dhe nuk është aspak befasi kur makina juaj ka vlerë kaq të mirë për para (përsëri, nën 20,000 dollarë).

Toyota RAV4 Si të gjitha makinat Toyota, me të vërtetë, ky është një SUV mjaft i besueshëm për paratë (rreth 25,000 dollarë). Performanca jashtë rrugës për këtë nuk është jashtëzakonisht e mirë, por pse do të dëshironi një makinë familjare për udhetim jashtë rrugës? Kjo eshte e duhura.

Volkswagen Tiguan Nuk ka asgjë tepër të veçantë për këtë makinë, por si Toyota Camry, është një zgjedhje shumë e besueshme për paratë tuaja. Dallimi i vetëm është se ky është një SUV në vend të një sedani të rregullt. Eshte pak më të shtrenjtë me një çmim prej 35,000 dollarë.

Volkswagen Polo Me sa duket, për çdo katër vetura që shet Volkswagen, njëra prej tyre është Polo. Eshtë mjaft e lirë (madje as 20,000 dollarë) dhe është e besueshme.

Toyota Camry Ndërsa kjo mund të mos jetë makina më tërheqëse në letër, ajo ka besueshmëri të lartë. Nuk është makina më e rehatshme, nuk ka më fuqinë dhe sigurisht nuk është makina më e bukur që do të shihni ndonjëherë – por është një nga më të ekuilibruarat.

Honda CR-V Është një nga SUV i rrallë që arriti të futet në tregun kinez, dhe tani ka edhe një version hibrid! Makinë shumë e mirë, për një çmim shumë të çmuar 30,000 $.

Ford Focus E vështirë të mos e pëlqesh një Ford Focus: ka fuqi, sportivitet dhe është mjaft i lirë. Mund ta blesh me me pak se 20,000 dollarë, kështu që shumica e të rinjve duhet të jenë në gjendje të përballojnë një të tillë. Dora e dytë, nëse është nevoja.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here