Ballina Kryesore Tifozët sllovakë dhe ata çekë: “Kosova është Serbi”

Tifozët sllovakë dhe ata çekë: “Kosova është Serbi”


Tifozët sllovakë dhe çekë fundjavën që shkoi kanë shpalosur parulla në të cilat shkruante “Kosova është Serbi”, në ndeshjet kampionale të këtyre dy shteteve

Tifozët sllovakë dhe atë çekë e kanë shfaqur haptas mbështetjen për serbët, shkruan Gazeta Express.

Në ndeshjet kampionale të zhvilluara fundjavën që shkoi në këto ndeshje, tifozët kanë shfaqur pankarta me mbishkrimet “Kosova është Serbi”, por edhe të tjera, në mbështetje të serbëve, “në mbrojtje të Kosovës”.

Këto parulla janë parë në ndeshjen kampionale sllovake ndërmjet Slovan Bratislava e MFK Zemplin Michalovce, por edhe në atë çeke në ndeshjen ndërmjet Slovan Liberec e Jablonec.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here