Ballina Kryesore Kosovë – Gjibraltar, formacionet zyrtare

Kosovë – Gjibraltar, formacionet zyrtare


Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit.

Ashtu siç ishte parashikuar, në këtë ndeshje do të ketë rotacion të madh në formacionin e Bernard Challandes.

Ibrahim Dreshevic dhe Arbenit Xhemajli debutojnë me fanellën e Kosovës, teksa Florent Muslija, Bernard Berisha dhe Atdhe Nuhiu janë risit e teknikut zviceran në formacionin e sotëm.

Ndeshja fillon në orën 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, kurse më poshtë formacionet zyrtare të plota për këtë ndeshje nga të dyja skuadrat:

Kosova

Formacioni (4-2-3-1):

Ujkani;
Hadërgjonaj, Dreshevic, Xhemajli, Kololli;
V.Berisha, Rashkaj;
Zhegrova, Muslija, Bernard Berisha;
Nuhiu.

Gjibraltari

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here