Ballina Kryesore Smoothie me molla dhe banane

Smoothie me molla dhe banane


Niseni mëngjesin lehtë dhe shëndetshëm, me një pije që ju mbush energji dhe është e shijshme.

Përbërësit
1 banane e ngrirë e prerë në copa
½ filxhan lëng portokalli
1 mollë e qëruar dhe e prerë në copa
1/4 filxhan qumësht

Përgatitja
Në mikser përziejmë bananen, lëngun e portokallit, mollën dhe qumështin. I përziejmë derisa masa të bëhet e njëtrajtshme. E hedhim në gotë dhe e shërbejmë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here