Ballina Kryesore Simeone flet për herë të parë për largimin e Griezmann

Simeone flet për herë të parë për largimin e Griezmann

Diego Simeone ka folur për herë të parë pas publikimit të lajmit se Antoine Griezmann do të largohet nga Atletico Madrid në fund të sezonit.

Është Antoine Grizemann që i ka kërkuar Atletico Madridit që të lejohet largimi i tij, me Barcelonën që vazhdon të interesohet për shërbimet e francezit.

“I jam shumë mirënjohës si lojtar, lojtar që ne e kemi pasur për pesë vite”, ka deklaruar Simeone, përcjell ‘lajmi.net’, teksa ka filluar të flas për Griezmann.

“Kam vetëm fjalë të mira për Griezmann për atë që na ka dhënë. Kam një vlerësim të madh edhe për familjen e tij”.

“Është një nga golashënuesit më të mirë në histori të Atleticos, ka pasur këtu pesë vjet të mrekullueshme. I jam mirënjohës sepse ai na ka dhënë gjithçka, dhe nuk e gjykoj për asgjë”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here