Ballina Kryesore Premier League është e “Qytetarëve” – Manchester City kampion

Premier League është e “Qytetarëve” – Manchester City kampion

Kampioni i sivjetmë në Premier League u vendos në 90 minutat e fundit.

Dhe ai është Manchester City.

Në dramën e xhiros së fundit, dallimi mes Manchester City dhe Liverpool ishte vetëm një pikë (95 – 94).

Citizens mysafirë në Brighton, Reds nikoqirë të Wolverhampton.

Ndonëse Brighton & Hove Albion avancoi (Murray 27), nuk vonoi dhe forca e Man City e bëri fuqinë J (Sergio Aguero 28, Aymeric Laporte 38, Riyad Mahrez 63, Ilkay Gundogan 72).

Liverpool fitoi ngushëllueshëm 2:0 (Mane 17 dhe 81).

Ekipi i fundit që kishte arritur ta mbronte titullin ishte po ashtu nga Manchesteri, por United (2007/2008 – 2008/2009), njofton Klan Kosova.

Tabela përfundimtare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here