Ballina Kryesore Ky është moti për këtë vikend

Ky është moti për këtë vikend

Në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat në pjesën e dytë të ditës parashihen që vende-vende të shoqërohen me reshje shiu.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius”.

“Shtypja atmosferike do të shënoj rënie, nën vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-11m/s”, thuhet në komunikatën IHMK-së.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here