Ballina Kryesore Sot Evropiani i xhudos, Kosova me katër garues

Sot Evropiani i xhudos, Kosova me katër garues


Sot do të startojë Kampionati Evropian në xhudo për senior në Sofje të Bullgarisë

Kosova në këtë Kampionat do të merr pjesë me 4 garues. Atje do të marrin pjesë 40 shtete, 361 garues, 207 meshkuj dhe 154 femra.

Në Kampionatin Evropian për Senior do të ndeshen: Distria Krasniqi (-52kg) 2.Flaka Loxha (-57kg) 3.Laura Fazliu (-63kg) 4.

Akil Gjakova (-73kg) Krasniqi dhe Loxha ndeshen sot kurse Fazliu e Gjakova nesër.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here