Ballina Lajme Rita Ora iu mëson fansave të saj se si të gatuajnë ushqime...

Rita Ora iu mëson fansave të saj se si të gatuajnë ushqime tradicionale shqiptare


Rita Ora është këngëtarja shqiptare e cila e ka treguar gjithmonë me krenari prejardhjen e saj.

Gjithashtu ajo është fansja numër një kur vjen puna tek ushqimet tradicionale, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare ka treguar disa herë se në familjen e saj flitet shqip dhe ruhen traditat shqiptare ku edhe kryesisht gatuhen ushqime tradicionale shqiptare.

Artistja ka postuar së fundmi disa video në rrjetet sociale ku tregon për ndjekësit e saj se si mund të bëhet një byrek me spinaq apo taratori.

Rita këto dy specialitete duket se i pëlqen shumë teksa edhe i ka zbuluar recetën se si përgaditen.

Në ‘InstaStory’ ajo ka treguar procesin e përgatitjes së byrekut me spinaq.

“Kam një byrek në furrë. Një byrek traditcional ymm”– shkruan Rita krahas fotos që ka postuar teksa duket byreku brenda në furrë./Lajmi.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here