Ballina Hallakamë Bloomberg: Putin ka planifikuar pushkatime publike pasi t’i pushtojë qytetet në Ukrainë

Bloomberg: Putin ka planifikuar pushkatime publike pasi t’i pushtojë qytetet në Ukrainë


Mediumi amerikan Bloomberg raporton se presidenti Putin ka planifikuar pushkatime publike të ukrainasve pas pushtimit të qyteteve.

Ky medium ka cituar një zyrtar të inteligjencës evropiane, shkruan The Guardian.

Bloomberg citon një zyrtar të inteligjencës evropiane të ketë thënë se Moska ka hartuar strategji për të thyer moralin në mënyrë që të dekurajojë ukrainasit që të luftojnë pasi qytetet bien nën kontrollin e Kremlinit”, shkruan tutje mediumi.

Zyrtari i inteligjencës evropiane tha se Moska planifikon të shtypë protesta, të arrestojë kundërshtarët politikë dhe të kryejë potencialisht ekzekutime publike, shkruan agjencia e lajmeve

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here