Ballina Kryesore Zyrtare: Gentrit Salihu transferohet në Porto

Zyrtare: Gentrit Salihu transferohet në Porto


FC Porto ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me mesfushorin kosovar Gentrit Salihu për ekipin U-19 vjeç. 

Salihu është 18 vjeç, është mesfushor dhe deri më tani ka luajtur për Besën e Pejës.

Salihu është përforcimi i dytë për juniorët e FC Portos në dy ditët e fundit, pas portierit paraguaian Ángel Gonzále.

Ai ishte në prova në klubin e Portos, duke bindur trajnerin për ta ndalë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here