Ballina Hallakamë Mediumi i Baton Haxhiut publikon dosjen për vrasjen e Xhemajl Mustafës, përmendet...

Mediumi i Baton Haxhiut publikon dosjen për vrasjen e Xhemajl Mustafës, përmendet një ish-deputet


Mediumi i Baton Haxhiut — AlbanianPost, ka publikuar disa dokumente ku ky medium thotë se janë dokumente zyrtare të Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë — UNMIK. Në këto dokumente, ky medium pretendon se bëhet fjalë për disa vrasje të pasluftës në Kosovë dhe tentim-vrasje.

Dosja e UNMIK’ut, publikuar nga AlbanianPost, flet për vrasjen e ish-anëtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhemail Mustafës, që njëherë ishte edhe këshilltar i lartë për media i presidentit Ibrahim Rugova.

Dosjen e plotë mund ta gjeni KËTU.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here