Ballina Kryesore Kampioni i Europës nis mbrojtjen e titullit kundër Atleticos sonte, formacionet zyrtare

Kampioni i Europës nis mbrojtjen e titullit kundër Atleticos sonte, formacionet zyrtare


Bayern Munchen pret sonte në Allianz Arena skuadrën e Atletico Madrid, në ndeshjen që pritet të jetë ndeshja më interesante për sonte

Kampioni i Europës, Bayern Munchen do të luajë kundër Atletico Madrid sonte në Allianz Stadium të qytetit të Munchen.

Kampionët gjerman që fituan çdo titull që ju doli përpara sezonin e kaluar konsiderohet se kanë ndeshjen më të vështirë në Ligën e Kampionëve.

Për Bayern si zakonisht edhe sot në sulm ka startuar Robert Lewandowski i cili do të ndihmohet nga Muller dhe Coeman që sot starton për shkak se Serge Gnabry mbrëmë u testua poztiv me Covid-19.

Kurse nga spanjollët kemi dyshën e frikshme Luis Suarez dhe Joao Felix që do të tentojnë të nxerrin më të mirën sonte në këtë stadium.

Bayern është në Grupin A të Ligës së Kampionëve ku pos Atleticos është edhe Salzburg dhe Lokomotiva e Moskës.

Formacionet zyrtare:

Bayern Munchen

Atletico Madrid

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here