Ballina Lajme Gin Tely, reperi mitrovicas që po prek majat e suksesit në Gjermani

Gin Tely, reperi mitrovicas që po prek majat e suksesit në Gjermani


Tashmë nuk janë të rralla sukseset e shqiptarëve kudo nëpër Evropë dhe kontinente tjera.

Gin Tely, reperi me origjinë nga Mitrovica, tashmë është bërë emër i njohur në tregun muzikor të Gjermanisë.

Këngët e tij që gati 2 muaj gjinden në maje të listës “Spotifays” në Gjermani.

Ndryshe, shumë artistë nga Kosova janë rrugës së mbarë për ta prekur suksesin nga sfera e artit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here