Ballina Diaspora Mbi 10 milion raste të konfirmuara me COVID-19 në botë

Mbi 10 milion raste të konfirmuara me COVID-19 në botë


Sipas Universitetit Johns Hopkins, mbi 10 milion raste janë të konfirmuara më COVID-19 në botë.

COVID-19 ka infektuar 10,001,527 njerëz dhe të paktën 499,123 viktima në gjithë botën shkruan CNN.

Kulminacioni vjen gjashtë muaj pasi virusi filloi të përhapet.

SHBA është vendi me më së shumti raste dhe viktima.Ka të paktën 2,510,323 raste të konfirmuara me COVID-19 dhe të paktën 125,539 viktima.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here