Monday, June 24, 2019
Ballina Autorët Postime nga  

 

1141 POSTIME 0 KOMENTET

“Asi për vesh”, emërtimi qesharak i produkteve në markete

Në supermarkete gjatë blerjeve shumë klient kanë mungese të definimit të produkteve të caktuara. Rasti konkret ndodh edhe me pastruesit të pambukut që përdoret për veshët...

Majlinda: Për t’u bërë legjendë duhet t’i mposhtësh legjendat, për Kosovën...

Majlinda Kelmendi thotë se gjithmonë është e gatshme ta japë 200 përqindëshin nga vetja për Kosovën dhe është se etur të fitojë medalje vazhdimisht,...

Pamje nga momenti kur Majlinda stoliset me medaljen e artë, flamuri...

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) e transmetoi drejtpërdrejt ceremoninë e stolisjes së Majlinda Kelmendit me medaljen e artë të Lojërave Evropiane, ku kosovarja triumfoi...

Mediat zvicerane: Kaq ishte shpejtësia e veturës së Sefa Kaya, pak...

Në mëngjesin e sotëm u konfirmua vdekja e menaxherit Sefa Kaya si shkak i një aksidenti me veturë. Një kosovar me inicialet L.S është rrëfyer...

SUKSESET VAZHDOJNË – NORA GJAKOVA E ARGJENDTË

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka siguruar medaljen e argjendtë në Lojërat Europiane “Minsk 2019”. Ajo arriti në finale duke triumfuar në dy përballje, mirëpo në...

Driton Kuka: Majlinda e artë

Trajneri kosovar, Driton Kuka, i është gëzuar fitores së Majlinda Kelmendit në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Në llogarinë e tij në Facebook ai e ka...

SHBA në përkrahje të një zgjidhje të pranueshme për Kosovën dhe...

Kosova dhe Serbia duhet t’i mënjanojnë pengesat, t’i evitojnë provokimet e të bisedojnë, ka kumtuar Departamenti Amerikan i Shtetit, lidhur me anulimin e Samitit...

Dodiku tërbohet kur i kalon para hundve flamuri i Republikës së...

Anëtari i presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës dhe njëkohësisht president i ‘Republika Srpska’ në Bosnje, Milorad Dodik, ka lëshuar ceremoninë e lojërave olimpike që...