Thursday, October 17, 2019
Ballina Autorët Postime nga  

 

1938 POSTIME 0 KOMENTET

Vojvoda sërish me deklaratë qesharake: Do t’ia shtijmë Çekisë e Anglisë

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda, ka përsëritur një deklaratë pas ndeshjes me Malin e Zi, e cila i ka bërë...

“Faleminderit që po na jepni kaq shumë emocione dhe po na...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i ka uruar fitoren Kombëtarës së Kosovës në ndeshjen me Malin e Zi. Thaçi ka thënë se ishte një fitore...

Challandes shqip uron shqiptarët, ndërsa thotë “është dashur ta vrasim ndeshjen...

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka lavdëruar djelmoshat për paraqitjen fantastike kundër Malit të Zi në “Fadil Vokrri”. Kosova fitoi 2 me 0...

Shqipëria spektakulare në Moldavi

Një Shqipëri krejtësisht tjetër. Një Shqipëri që shënon shumë gola dhe nuk është më ajo Shqipëria pa plan si ajo e Panuccit ku rrinte...

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon

Ëndrra për “Euro 2020” vazhdon… “Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi Në fakt, mysafirët duhet të jenë...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Mali i Zi

Janë bërë zyrtare formacionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi. Kombëtarja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ zhvillon ndeshjen...

Gjendet i vdekur një 57 vjeçar në Prishtinë

Një 57 vjeçar është gjetur i vdekur në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë. Lajmin prë klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut...

Gjigantët e Evropës në ‘Fadil Vokrri’, vëzhgojnë Vedat Muriqin

Skautë të shumtë të skuadrave evropiane do të jenë në ‘Fadil Vokrri’, për të ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Malit të Zi. Sulmuesi...