Monday, June 24, 2019
Ballina Autorët Postime nga  

 

1141 POSTIME 0 KOMENTET

Ndryshon pamja e NewBorn, mbulohet me portretet e 99 grave të...

Sot do të bëhet përurimi i instilacionit “Reclamation” apo në shqip “Rimarrje” në monumentin NewBorn, si një instilacion që u bënë jehonë suksesit të...

Më në fund mot me diell, sot temperaturat arrijnë në 28...

Pas shumë ditëve me reshje shiu, sot do të kemi mot me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vendi ynë do të vazhdojë të mbetet...

Dyfytyrësia e Listës Serbe, katër komunat veriore rrezikohet të mbesin pa...

Me shumicë totale të votave, katër kandidatët e Listës Serbe dolën fitues në zgjedhjet për kryetarë në veri. Ndonëse u sfiduan edhe nga kundërkandidatë shqiptarë,...

Xhandarmëria serbe shkel 8 km brenda territorit të Kosovës

Xhandarmëria serbe ka vazhduar provokimet ndaj shtetit të Kosovës. Ditë më parë pikërisht me 31 maj te këtij vitit në fshatrat e thella të malësisë...

Kjo është gjendja e një rruge në Broboniq (FOTO)

Një lexues i Ditorit ka adresuar shqetësimin e tij në lidhje me gjendjen e rrugës "Gradevc" në fshatin Broboniq të komunës së Mitrovicës. Nga pamjet...

Kjo është gjendja në një rrugë të Broboniqit (FOTO)

Një lexues i Ditorit ka adresuar shqetësimin e tij lidhur me gjendjen e rrugës së Gradevcit të Broboniqit, komuna e Mitrovicës. Nga pamjet e dërguara...

U shënua 6 qershori Dita e Dëshmorëve të Mitrovicës

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, nënkryetari i komunës, Faruk Mujka, kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Safet Kamberi, drejtorë komunal, familjarë të dëshmorëve, përfaqësues të...

Në komunën e Mitrovicës prezantohet draft harta zonale për tërë Republikën...

Në sallën e Kuvendit Komunal sot u mbajt një mbledhje e organizuar nga Instituti për Planifikim Hapësinor, në kuadër të Ministrisë së Mjedisit dhe...