Ballina Autorët Postime nga  

 

280 POSTIME 0 KOMENTET

KFOR-i për ushtrimet e Ushtrisë shqiptare dhe FSK-së: Mediat po përhapin...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, ka thënë se nuk ka kurrfarë indikacionesh se në veri të Kosovës mund të vijë deri te...

Hallet me mjekrën, Geti: Kur zgjohem mezi e gjej gojën

Getoar Selimi ka befasuar të gjithë me deklaratën ku tregon se një orë merret me rregullimin e mjekrës. Getoar...

Vetëm 14-vjeç, djali i Ronaldinhos firmos kontratën e parë

Ronaldinho la gjurmë në historinë e futbollit, pasi me klasin e tij tregoi se bën pjesë te ata më të talentuarit dhe...

Shtyhen punimet në tunelin e Mitrovicës

Duket se punët në renovimin e tunelit të lagjes Bair në Mitrovicë do të jenë maratonike. Krejt kjo për shkak se çdo...

Historia e panjohur e heroit nga Mitrovica, Isa Boletini (VIDEO)

Ajo është padyshim një ndër fotografitë më kuptimplota të historisë shqiptare. Ismail Qemali, kryeministri i parë i Shqipërisë qëndron krah Isa Boletinit,...

Në Mitrovicë u mbajt akademi përkujtimore për heroin e kombit Hajrullah...

Në sallën e Qendrës së Kulturës “Rexhep Mitrovica”, buzë lumit Ibër, gjatë ditës së sotme u mbajt akademi përkujtimore me rastin e...

Vazhdojnë temperaturat pranverore, ky është moti për sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë gjatë ditës së sotme në vendin tonë.

Të shtëna me armë zjarri në Kopenhagë – 14 të arrestuar

Autoritetet daneze kanë prangosur 14 persona si të dyshuar për një sulm me armë zjarri në Kopenhagë të Danimarkës.