Wednesday, January 27, 2021
Ballina Autorët Postime nga  

 

3918 POSTIME 0 KOMENTET

Salah: Dua të qëndroj në Liverpool sa më gjatë

Mohamed Salah është zotuar se do t’ia përkushtojë të ardhmen e vet Liverpoolit, duke thënë se dëshiron të qëndrojë në Anfield sa më gjatë...

14-vjeçari nga Kosova ngre në këmbë jurinë suedeze me talentin e...

Rejhan Bellani është 14-vjeçari me prejardhje nga Kosova, i cili është lindur dhe rritur në Suedi. Ai vjen nga një familje me dy nënshtetësi. Babai...

Rrëfimi i nënës kosovare që solli në jetë trenjakët në Zvicër

Ajo flet për shtatzëninë, lindjen dhe gjithashtu edhe për gëzimin që kanë dy fëmijët e saj më të mëdhenj me tre të posalindurit. Ardiana Alijaj...

Ka filluar gjysëmvjetori i dytë në të gjitha shkollat e Komunës...

Drejtuar nga nënkryetari i komunës, Faruk Mujka, sot është mbajtur mbledhja e radhës e Bordit të Drejtorëve, ku janë diskutuar dhe shqyrtuar çështje të...

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë edhe një person ka vdekur si pasojë e virusit COVID-19 Gjatë kësaj kohe, janë raportuar edhe 267  raste...

Dhurata Dora ju befason me fotot e fundit

Këngëtarja shqiptare, Dhurata Dora, vazhdon t’i mbajë të azhurnuar fansat për më të rejat në jetë e karrierë. Ndonëse ndan me ndjekësit detaje nga projektet...

KQZ vazhdon procesin e verifikimit të aplikuesve nga jashtë Kosovës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se është duke vazhduar me procesin e verifikimit të aplikuesve për t’u regjistruar si votues jashtë Kosovës. Me qëllim...

Kosovarja, studentja më e mirë në Universitetin e Mjekësisë në Danimarkë

Sukseset e të rinjëve nga Kosova nuk kanë të ndalur. Të rinjtë e Kosovës në vende të ndryshme të botës po arrijnë suksese të mëdha,...