Monday, June 24, 2019
Ballina Autorët Postime nga  

 

1141 POSTIME 0 KOMENTET

“Nëse nuk miratohet Ligji për Sportin, ky klub i Superligës do...

Në fillim të kësaj jave, në Kuvendin e Kosovës, debati për amandamentin 5, i propozuar nga deputeti Bekim Haxhiu për të mundësuar implementimin e...

Shënohen 9 gola në “Bernabeu” mes Legjendave të Realit dhe Legjendave...

Legjendat e Real Madridit kanë triumfuar 5-4 ndaj Legjendave të Chelseat në ndeshjen që u zhvillua në “Santiago Bernabeu”. Janë futbollistë që kanë dal në...

Gara e kërcimit në Mitrovicë, ky është fituesi (FOTO)

Para pak çastesh ka përfunduar gara në liqenin akumulues në Mitrovicë, njofton Ditori. Pjesëmarrës në këtë garë të kërcimit në ujë ishin rreth 20 persona,...

Arrihet marrëveshja, Vedat Muriqi në Galatasaray për 4 milionë euro

Vedat Muriqi do t’i bashkohet gjigantit turk Galatasaray këtë verë, pasi skuadra e tij Çaykur Rizespor arriti marrëveshje për ta shitur atë për katër...

Evropa përfshihet nga i nxehti afrikan, temperaturat deri në 40 gradë...

Parashikimet e motit tregojnë se temperaturat e verës gjatë gjithë korrikut dhe gushtit pritet të jenë më të larta. Një valë nxehtësie potencialisht rekord parashikohet...

Pas dështimit të Samitit, Kosova dhe Serbia kërkojnë “fajtorin”

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim në Paris në përpjekje për të zhbllokuar bisedimet ndërmjet Kosovës...

Aksident i rëndë në Zvicër, vdes shqiptari

Një shqiptar 46-vjeçar me banim në Kantonin St. Gallen në Zvicërka humbur jetën në një aksident rrugor. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Tigelbergstrasse, në një...

Ndjekësi i kërkon replikë, Dafina Zeqiri ia kthen në mënyrë epike

Dafina Zeqiri befason ndjekësin me komentin e saj. Se Dafina Zeqiri është e afërt me fansat, e tregon më së miri reagimi i këngëtares ndaj...