Thursday, October 17, 2019
Ballina Autorët Postime nga  

 

1938 POSTIME 0 KOMENTET

Zgjedhjet në veri, Policia me plan operativ për incidentet e mundshme

Në garë do të jenë tri subjekte politike, teksa dy prej tyre janë shqiptare, shkruan lajmi.net. Vetëvendosje dhe PDK do të sfidojnë Listën Serbe në...

Vuçiq, serbëve të Kosovës: Dilni në zgjedhje – tregoni sa e...

Sot në ora 7:00 do të hapen të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe...

Holanda fiton Eurovisionin

Holanda merr trofeun e madh të Eurovision-it, njofton Klan Kosova. Këngëtari Duncan Laurence me këngën “Arcade” është radhitur i pari nga votuesit europianë duke marrë...

Plagoset me armë zjarri një person në veri të Mitrovicës

Një person është plagosur me armë zjarri në veri të Mitrovicës. Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Besim Hoti, zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për Rajonin...

Ja sa dëme po i shkaktohen Serbisë nga taksa

Kanë kaluar rreth gjashtë muaj që kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën 100 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Për...

Kosovarët fitojnë pikë Olimpike në Turqi

Fortesa Orana ka shënuar tri fitore në garën Karate 1 Series A, që po mbahet në Stamboll të Turqisë, ndërsa pësoi humbje në luftën...

Bayern kurorëzohet me titullin e kampionit – Robben e Ribery shënojnë...

Është mbyllur edhe xhiroja e fundit e Bundesliga, e cila ka vendosur edhe skuadrën kampione. Pas plotë 34 xhirove, Bayern Munich është shpallur skuadra kampione,...

Kjo është gjendja në veri, një ditë para zgjedhjeve

Mbrëmë ka përfunduar fushata zgjedhore në katër komunat e veriut të Mitrovicës dhe sot në atë pjesë të vendit është heshtje zgjedhore. Nesër pritet që...