Monday, June 24, 2019
Ballina Autorët Postime nga  

 

1141 POSTIME 0 KOMENTET

S’mjaftuan djersët, u dashtë edhe gjak për fitoren e Barcës ndaj...

Barcelona ka fituar ndaj Manchester United në ndeshejn e rrethit të parë çerekfinal të Champions League. Ka mjaftuar një gol i Luis Suarez në minutën...

Grabitja spektakolare, ushtria merr kontrollin e Aeroportit të Rinasit

Pas grabitjes spektakolare, ushtria ka marrë në kontroll të plotë Aeroportin e Rinasit. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrotjes, Olta Xhacka. Njësoj si...

Rita Ora: Jam e nderuar që jam në Kosovë (VIDEO)

Këngëtarja e famshme kosovare,Rita Ora, ka dy ditë që është duke qëndruar në Kosovë, ku ka vizituar familje dhe të rinjtë të shumë nga...

KQZ miraton Planin Operacional për zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunat veriore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka mbajtur mbledhjen e radhës. Në këtë mbledhje KQZ ka miratuar Planin Operacional për organizmin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar...

Shoqata “Globi” nga Gjermania ia zgjidh çështjen e banimit familjes Kika...

Krahas krijimit të kushteve për punë dhe përkushtimit për punë sa më cilësore, në Shkollën Fillore Andon Zako Çajupi, kujdes i veçantë...

“Si në Amerikë ma, qysh është më së miri”

Katër ditë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj qëndroi për vizitë në SHBA. Ani pse në njoftimin e kryeministrisë shkruhej...

FOTO-LAJM: Nga sot nuk mund t’i parkoni veturat në këtë pjesë...

Veturat të cilat janë parkuar afër çerdhes publike në Mitrovicë, nga sot nuk mund ta bëjnë një gjë të tillë. Portali...

Zgjedhjet në veri – serbët vendosin të marrin pjesë

Serbët e Kosovës kanë vendosur të marrin pjesë në zgjedhjet për kryetarët e komunave në veri të Kosovës.Ky vendim erdhi pas takimit...