Thursday, October 6, 2022
Ballina Autorët Postime nga  

 

4095 POSTIME 0 KOMENTET

Hetime të thella, rrethohet me shirita vendi ku PSD i hodhi...

Ka filluar hetime të thella pas aksionit të sotëm të aktivistëve të Partisë Socialdemokrate të cilët e kanë gjuajtur me miell ministrin e Financave,...

Drita gjunjëzon Llapin në Gjilan, Malisheva shënon fitore të madhe ndaj...

Kanë përfunduar dy ndeshjet hapëse të xhiros së pestë në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Drita ka shënuar fitore të thellë ndaj Llapit...

Xhensila Myrtezaj bën dedikim romantik për Bes Kallakun në përvjetorin e...

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe aktori Bes Kallaku janë ndër çiftet më të njohura shqiptare. Krahas karrierave të suksesshme, dyshja prej vitesh shijojnë një dashuri si...

Jasharaj, Kurtit: Nëse prodhohen 67 % analfabetë, atëherë shkollat tona duhet...

Kryetari i këshillit grevist Rrahman Jasharaj, ka komentuar deklaratat e sotme të kryeministrit Albin Kurti i cili tha se më shumë se gjysma e...

Abdixhiku, Kurtit: S’ka luftë të mësimdhënësve e komunave ndaj shtetit ...

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe qasjen e tij ndaj grevës së mësimdhënësve. Ai tha se “komunikimi në distancë...

Mjeku shpjegon pse nuk duhet të pini kafe sapo zgjoheni

Është një zakon që e ndjekin shumë njerëz por mjekët nuk e rekomandojnë pirjen e kafesë sapo zgjoheni. Dr Karan Raj, u shfaq në...

Raporti hulumtues “Sfidat e grave dhe vajzave me aftësi të kufizuar...

Handikos Mitrovica me daten 19.08.2022, ka lansuar raportin hulumtues “Sfidat e grave dhe vajzave me aftësi të kufizuar përgjatë COVID-19 në komunën e Mitrovicës”. Disa...

Përdhunimet e kohës së luftës hetohen me vetëm dy policë

Ndër krimet më të mëdha të kohës së luftës, Kosova i heton me dy policë – më shumë kapacitete nuk ka. Aktualisht, janë 78 raste të raportuara...