Saturday, August 17, 2019
Ballina Autorët Postime nga  

 

1412 POSTIME 0 KOMENTET

Kosova përballet sonte në ‘Minatori’ me Britaninë e Madhe për parakualifikimet...

Basketbollistët e Kosovës të mërkurën në “Minatori” të Mitrovicës do të zhvillojnë ndeshjen vendimtare ndaj Britanisë së Madhe në parakualifikimet e Eurobasket 2021. Dardanët janë...

Këngëtaret, sallonet e dasmave, motelet cak i ATK’së, shqiptohen mbi 30...

Këngëtarë, sallone të dasmave, motele, kafiteri e resturante janë vënë nën llupën e ATK’së së fundi. Ky institucion po zhvillon kontrolle nëpër këto biznese...

Çitaku pas vrasjes së gruas në Prizren: Koha është për revoltë

Ambasadorja e Kosovë në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas vrasjes së një gruaje në Prizren nga burri i saj. Çitaku tha se nuk është...

Agjencia për Barazi Gjinore dënon vrasjen e gruas në Prizren

Agjencia për Barazi Gjinore/Zyra e Kryeministrit ka dënuar ashpër vrasjen e qytetares A.V. në Prizren nga ana bashkëshortit të saj. “Dhuna në familje është një...

Vrasja dhe plagosja në Shtime, kjo është shtëpia ku hajnat vodhën...

Mëngjesin e hershëm të së mërkurës, në shtëpinë e mërgimtarit N.Ndrecaj nga Shtimja kanë hyrë katër persona me qëllimin për të vjedhur. Duket se...

Mitrovicë/“Aria Pharm”, shpall konkurs pune

“Aria Pharm”, shpall konkurs: Pershkrimi i punes: Teknike të Farmacisë Kualifikimet: Kandidatet duhet të jenë të licencuar dhe të kenë përvojë pune. Paga: Sipas marrëveshjës. Tjera:...

Komuna e Vushtrrisë ka një lutje për të gjithë shoferët që...

Ngarkesat në rrugën magjistrale Prishtinë Mitrovicë: Komuna e Vushtrrisë bënë thirrje shoferëve që ta përdorin rrugën alternative R220 Pestovë -Bukosh Ngarkesa e madhe e rrugës...

Korriku i kaluar, muaji më i nxehtë ndonjëherë

Korriku i kaluar ishte i barabartë me muajin më të ngrohtë, në mos më të ngrohtë, njoftoi sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara...