Formacioni me i mirë i viti 2017 në Serie A, dominojnë Juve e Napoli (FOTO)

0
36

Juventusi definivisht është skuadra e vitit 2017 në Serie A .

Zonja e Vjetër është kampione aktuale dhe e tani e ka përfunduar vitin vetëm me një pikë më pak se Napoli.

Napolitanët janë skuadra e vetme që vazhdojnë të rivalizojnë seriozisht Juven dhe nisur nga kjo ata së bashku me Bianconerë kanë nga tre lojtarë në formacionin e vitit.

Dy lojtarë ka Atalanta dhe nga një Interi, Roma dhe Lazio.

Formacioni është përpiluar nga Opta, një ueb faqe profesionale e statistikave. /Telegrafi/

Action Coin