Edhe Zelanda e Re hyn në 2018-të (VIDEO)

0
24

Zelanda e Re ka mirëpritur vitin 2018-të me një shfaqje të mahnitshme të fishekzjarrëve nga Sky Toëer e Auckland.

Mijëra brohoritje u dëgjuan për Vitin e Ri ndërsa fishekzjarret me ngjyra u shpërthyen në horizontin e qytetit në mesnatë, njofton Klan Kosova.

SkyCity – një kazino dhe qendër ngjarjeje në Auckland – ishte përsëri epiqendra e festimeve të vendit me një shfaqje dramatike të fishekzjarreve.

Një orë dixhitale gjigande në kullë po numërohej përgjatë ndejes përpara se horizontja të shpërthejë në një blic të mahnitshëm të ngjyrës.

Samoa ishte shteti i parë në botë që mirëpriti vitin 2018 vetëm një orë më parë.

Action Coin